Naše nabídka

Turnaj

Středověk
20 minut
Ne
Turnaj, kde Vám bojovníci z nejrůznějších koutů světa představí svůj bojový um se zbraněmi rozličnými.

Legenda o kupcích

Středověk
20 minut
Ne
Co se může stát, když se kupci rozhodnou zkrátit si cestu na trh lesem? Veršované vystoupení.

Bard

Středověk, Renesance
20 minut
Ne
Potulný bard vypraví svým divákům, jak se seznámil s krásnou Janou. Musel se však o její srdce utkat s dvě nápadníky. Hrubým Kobiánem, jemuž byla zaslíbena. A Fabiánem, který doufal, že se do něj Jana zamiluje a nebude jejímu otci vadit, že je chudý.

Bratři

Středověk, Renesance
20 minut
Ne
Vystoupení o dvou syncích slavného loupežnického otce přebírajících jeho „řemeslo“. Mladý a nezkušený Adam v nejhorší chvíli zbaběle zdrhne a musí poté vymyslet, jak svého bratra zachránit.

Hradní posádka

Středověk
20 minut
Ne
Ukázka toho, jak v dobách míru vojsko lelkuje. Toto skončí ve chvíli, kdy se vrací purkrabí s úlisným kapitánem, notně posilněni vínem z krčmy. Na vojsko pohled k uzoufání, ospalost – údy zlenivělé, pánové vyhlásili klání a bít se bude vojsko celé…

Důstojník

Středověk
20 minut
Co vše se může stát, pokud lelkující hradní posádku přijde zkontrolovat důstojník. Ani sám velitel posádky, nebere svou službu zodpovědětně a spíše chytá lelky.

Lapkové

20 minut
Vystoupení v realizaci

Povídání o zbraních a zbrojích

Středověk
20 minut
Co vše se asi může stát, pokud se jednou trošku víc napijete v krčmě a upíšete cizinci? Formou příběhu Vám představíme nejrůznější zbraně a zbroje z období Středověku.

Dobové tance

Středověk, Renesance
dle domluvy
Ne

Ukázka zbraní a zbrojí

Středověk
dle domluvy
Ano
Behem celého dne můžem pro návštěvníky připravit ukázku zbraní a zbrojí s bližším výkladem. Návštěvníci se můžou na jednotlivé zbraně podívat či potěžkat si je.

Ražba mincí

Středověk, Renesance
dle domluvy
Ne
Návštěvníci si můžou zkusit jak se dříve razili mince. Disponujeme různými vzory matric. Je možné se domluvit i na zajištění vytvoření matrice pro ražbu, dle Vašeho přání.

Lukostřelba

Dle domluvy

Hod sekerou

Přetlačovaná

Kuželky

Házení míčkem

Chytání věnečků

Dle domluvy

Dobové ležení

Disponujeme velkým gotickým modročerveným stanem, 4mi stany typu A a 2mě přístřešky. Díky bohatému invetáři naší skupiny můžeme kolem dobového ležení dát i dřevený nábytek, stojan se zbraněmi, vlajky či podobně. Vhodné i jako kulisa na akci.

Házení podkovou

V PŘÍPRAVĚ

JAKO, liščí démon

40 minut
Historicky první divadelní představení naší skupiny. Předtavení JAKO, liščí démon vzniklo na motivy knižního komiksu o Zaklínači. Nečekejte, ale žádný středověk či fantasy svět. Při tomto předtavení jsme zkusili pro nás nový směr - POSTAPO.
Artus Bohemia © 2022. Designed by Crudio.